„Zbieśmy się dzisiaj,
zbieśmy się ciut,
zszatańmy się odrobinkę,
wystarczy wyobraźni łut,
by zmienić się w małą świnkę…”
Agnieszka Osiecka
Wrażliwe zatrzymanie nad tym dziełem, proponujemy zacząć od przestrzeni w jakiej Dariusz Milczarek i Michał Bukowski aranżują swoje mistrzowskie oracje. Rzecz dzieje się w świecie wyznaczonym przez obszar między wrażliwością a cynizmem. Jest to świat specjalizacji obydwu autorów – pełen zagadkowych idiomów, pojęć, jak: cierpiący kiler, pierwotny buc, marzenia galerników. Pozorne, bardzo dowcipne lub wręcz standupowe ujęcie niektórych kwestii, nadaje dobrej energii sytuacji scenicznej w teatrze. I szereg okazji, a w zasadzie przestrzeni, by uważnie zatrzymać się i…. zassać chwilę refleksji. Nad codziennością. Nad korpo-życiem. Nad urojeniami i marzeniami, które zostają tu – obnażone…
Za to też chcieliśmy Darkowi i Michałowi podziękować, a Szanownych Czytelników zachęcić do zgłębienia meandrów mentorskich, jakim paramy się, podobnie jak autorzy, od ponad 25 lat. Pracujemy w przeżyciach; doświetlamy to co nieoczywiste. Jesteśmy apostołami uważności i z nieskrywaną radością, chcemy powitać wynik wielu miesięcy starań, by nie rzec roku żmudnej pracy ze strony Milczarek | Bukowski Trio, który dosadnie, z humorem, acz rzetelnie pokazuje nam, że „Rzecz o przywództwie i zarządzaniu, czyli słów kilka o nienawiści, głupocie i nadziejach” jest dziełem o uważnym zarządzaniu. Doskonale wpisuje się w serię „Na okruchach…”, zainicjowaną spektaklem „Sztuka Właściwych Decyzji” i książką „Na okruchach uważności…”. Wszystkie te pozycje stanowią dorobek nowej na polskim rynku kategorii Mentoring Theater.
Obecnie wszyscy razem czynimy starania, by kategoria Mentoring Theater dotarła nie tylko pod strzechy firm w Polsce, ale i aby seria książek „Na okruchach…” dotarła do tych, którzy szukają właściwych przeżyć. Będąc tak długo na scenie mentoringowej, dostrzegamy coraz wyraźniej niechęć, już nie tylko naszą, do coraz większej liczby konferencji o niczym, szkoleń poprawiających samopoczucie oraz usług mówiących nie na temat. Naszą skromną odpowiedzią na taki stan rzeczy jest nowa kategoria teatralna oraz zdecydowanie inna – od leżących na półkach – seria książek. Być może, jeśli szukaliście Państwo objawów buntu, możemy się do tego przyznać już teraz. Spektakl, książka i wszystko, co czynimy w tej kategorii jest wyrazem naszego kreatywnego buntu i chęci uważnego zwrócenia się do każdego kto przyjdzie do teatru, sięgnie po niniejszą książkę lub zainteresuje się naszą pracą. Zwrócenia się ku: właściwym marżom, właściwym decyzjom i wyborom, ale i właściwym kompetencjom oraz właściwej edukacji. Na rzecz interesu osobistego, każdego z nas, czyli Projektu Moje Życie. Czy każdy z nas jest na niego gotowy? Czy wie co ma być na jego wylocie? Czy to w czym biorę udział jest na pewno moim projektem…?
Zatem „zbieśmy się dzisiaj” i zacznijmy od tej książki, by spotkać się… w teatrze. Szczerze zapraszamy.
Robert Krool i Jarosław Sikora – prekursorzy kategorii Mentoring Theater
Premiera spektaklu „Rzecz o przywództwie i zarządzaniu, czyli słów kilka o nienawiści, głupocie i nadziejach” już 12 kwietnia, jak zwykle w Teatrze Palladium (info o spektaklu). Informacje o biletach indywidualnych na www.mentoringtheater.pl/bilety-indywidualne, a o biletach grupowych na www.mentoringtheater.pl/bilety-grupowe.